top of page

Перший урок у 2017-2018 навчальному році


Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 2

Кіровоградської міської ради

Кіровоградської області

УКРАЇНО, МИ

ТВОЯ НАДІЯ

(година – подорож)

1 клас

підготувала і провела

вчитель початкових класів

Доленко Ірина Олександрівна

м.Кропивницький, 2017р.

Технологія підготовки та проведеннягодини – подорожі

Тема:Україно, ми твоя надія

Мета: - збагатити і закріпити знання дітей про свою Батьківщину, про державні та народні символи України;

- розвивати увагу, уяву, мислення, словниковий запас, мовлення;

- сприяти формуванню у дітей почуття патріотизму, любові до Батьківщини, української мови;

- виховувати повагу до державних та народних символів, гордість за свою країну

Обладнання:телевізор, ноутбук, презентація «Україно, ми твоя надія», усміхнене сонечко, карта України,

хлопчик і дівчинка українці, хмарки очікувань, кущ, листочки, квіти та пташки вирізані з паперу,

визначення слова«патріотизм», літери слова «патріот», хліб, вишиті рушники.

Основні поняття:Україна, Київ, Дніпро, Чорне і Азовське море, гори Карпати, державні та народні

символи України, патріот.

Очікувані результати:- учні збагатять свої знання про Батьківщину для подальшого застосування в

житті;

- зрозуміють хто такий патріот, вчитимуться розвивати в собі почуття патріотизму, щоб в

подальшому стати гідними громадянами своєї Батьківщини.

Форма проведення.Година– подорож

УЧАСНИКИ ГРИ

УЧНІ

- активна участь в організаційному зібранні по підготовці до проведення години-подорожі;

- робота з інформаційними джерелами;

- створення банку «цікавих пропозицій»;

- розподіл доручень та ролей: художники, поети, декоратори;

- виготовлення наочності та роздаткового матеріалу, оформлення дошки (художники, декоратори);

- підготовка віршів (поети)

ПІДГОТОВЧА РОБОТА

УЧИТЕЛЬ

- участь ворганізаційному зібранні класу по підготовці та проведенні години - подорожі;

- робота з інформаційними джерелами;

- участь у розподілі доручень та ролей;

- підготовка роздаткового матеріалу;

- створення презентації «Україно, ми твоя надія»;

- створення банку «цікавих пропозицій»;

- індивідуальні та групові консультації з учасниками гри.

БАТЬКИ

- допомога підбору матеріалів відповідно даних завдань учням;

- допомога у виготовленні наочності та роздаткового матеріалу;

- допомога в оформленні дошки;

- допомога в підготовці презентації віршів.

БІБЛІОТЕКАР

- оформлення виставки літератури «Моя Батьківщина - Україна»;

- допомога в підборі матеріалів для проведення години-подорожі про Україну

Форма проведення

Година - подорож

ЗУПИНКИ ГОДИНИ - ПОДОРОЖІ

І.Вступна частина

ІІ. Основна частина

ІІІ. Заключна частина

1.1. Організаційна частина

- Вступне слово вчителя

- Гра «Передай по колу посмішку»

1.2. Тема і мета подорожі

1.3. Хмарки очікувань

1 зупинка «Земля – де я народився»

  1. Асоціативний кущ

  2. Легенда про Україну

  3. Вікторина «Простори України»

2 зупинка «Державні символи

моєї Батьківщини»

  1. Вікторина «Державні символи України»

  2. Декламування віршів

  3. Прослуховування Гімну України

3 зупинка «Народні символи України»

Фізкультхвилинка «Україно, ми твоя надія»

4 зупинка «Юні патріоти»

4.1. Хто такий патріот?

(Технологія «Мікрофон»)

4.2. Якості патріота. Робота в групах.

4.3. Огляд виставки літератури «Моя Батьківщина – Україна»

Висновки

«Україно , ми твоя надія»

Хід години-подорожі

І.Вступна частина

1.1. Організаційний момент

Вчитель.Любі мої першокласники, я рада бачити вас в стінах нашої школи. Пролунав дзвоник і сьогодні ви вперше переступили поріг класу, в якому почнеться ваша перша сходинка до здобуття знань. І сьогодні ми разом відправимось в подорож, під час якої ви дізнаєтесь про важливе й цікаве для кожної людини.

Але перед тим, як розпочати нашу подорож, давайте пограємо в гру.

Гра «Передай по колу посмішку»(вивішується на дошку усміхнене сонечко)

  • Отже, для того, щоб наша подорож була дружньою, згуртованою, ми мали позитивний настрій- поверніться обличчям один до одного і передайте посмішку.

Вчитель.

Я надзвичайно, друзі, рада

Дитячі бачить оченята —

Як сяють вони ясно в вас!

Застиг в очікуванні клас:

Чекають з нетерпінням діти:

Про що ж дізнаємось ми нині?

1.2. Повідомлення теми і мети години – подорожі

Вчитель. Кожна людина з великою любов’ю і душевним трепетом згадує те місце, де вона народилася, де промайнуло її дитинство, дитинство з дивосвітом-казкою, з материнською ласкою у затишній батьківській оселі. То родинне вогнище, маленька батьківщина кожної людини. То її велике «Я», з якого починається людина, родина, Батьківщина.

-Діти, а яка країна є нашою Батьківщиною? (Україна) (слайд 1)

- Так, наша велична й неповторна у світі Україна. Її красою захоплювались поети, художники та композитори.

Учень 1.… Буває, часом сліпну від краси.

Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,

Учень 2. Оці степи, це небо, ці ліси,

Усе так гарно, чисто, незрадливо,

Учень 3.Усе як є – дорога, явори,

Усе моє, все зветься Україна.

Л.Костенко

Вчитель:То ж сідаємо на літак і вирушаємо в подорож по Україні (слайд 2 )(на дошці висить карта України). Під час подорожі будьте уважні, в кінці кожної зупинки буде проходити вікторина, під час якої ви зможете отримати квіточки за правильні відповіді.

1.3. Хмарки очікувань

  • Діти, а що ви очікуєте від подорожі? (очікувані результати записуються на хмарках очікувань і кріплять на дошку над картою України біля усміхненого сонечка)

ІІ. Основна частина

1 зупинка «Земля – де я народився» (слайд 3)

1.1. Асоціативний кущ(діти дають відповіді, вчитель записує на листочках та кріпить до куща на дошці)

Вчитель.Діти, а що для вас Батьківщина? (край, де я народився, живу, де живуть і працюють мої батьки; школа, вулиця, на якій я живу;моя родина: тато, мама, сестричка, бабуся, дідусь, рідна домівка)

-Ми називаємо Україну своєю Батьківщиною. Якими ще словами ми можемо її назвати?(Вітчизна, рідний край, земля батьків,Україна - ненька, рідний дім, Кіровоградщина, рідна сторона)

- А ви знаєте як виникла Україна? (відповіді дітей)

1.2 Легенда про Україну (слайд 4)

- Я пропоную уважно прослухати легенду про Українуі дати відповідь на запитання, хто ж пішов до Бога просити землю для проживання?

1.3.Вікторина «Простори України»(за правильну відповідь діти отримують квітку)

Вчитель. Запитання до вікторини.

- То, хто ж пішов до Бога просити землю для проживання? (козаки)

- Як називається столиця України? (Київ) (слайд 5)

- Які в Україні є гори? (Карпати) (слайд 6)

- Найбільша річка України - (Дніпро) (слайд 7)

- В Україні є моря:… (Чорне і Азовське) (слайд 8, 9)

Вчитель.Молодці. Наша подорож продовжується і наступна зупинка «Державні символи моєї Батьківщини»

2 зупинка «Державні символи моєї Батьківщини» (слайд 10)

2.1. Вікторина «Державні символи»(за правильну відповідь діти отримують квітку)

Вчитель.Запитання для вікторини

1. Які символи має наша держава? (Герб, прапор, пісню-гімн.)

2. Скільки кольорів має український державний прапор? (Два)

3. Які ці кольори? (Синій та жовтий)

4. Як ми називаємо український герб? (Тризуб)

Вчитель.Молодці. А зараз ми прослухаємо вірші про державні символи України, які підготувала група поетів.

2.2. Декламування віршів (слайди 11 – 13)

1-й учень. Герб. Наш герб – тризуб, Це воля, слава й сила; Наш герб – тризуб. Недоля нас косила, Та ми зросли, ми є, Ми завжди будем, Добро і пісню Несемо ми людям. Н.Поклад. 2-й учень. Прапор. Прапор – це державний символ, Він є в кожної держави; Це для всіх ознака сили, Це для всіх ознака слави. Синьо-жовтий прапор маєм. Синє – небо, жовте – жито; Прапор свій оберігаєм, Він святиня; знають діти. 3-й учень. Державний Гімн Слова палкі, Мелодія врочиста, - Державний Гімн Ми знаємо усі. Для кожного села, Містечка, міста – Це клич один З мільйонів голосів. Вчитель.Дякую поетам. Діти, як потрібно себе вести, коли вносять прапор України, та лунає Гімн України? (треба встати, покласти праву руку на серце і співати або ж слухати Гімн України)

-Чому? (Гімн – це урочиста пісня, символ патріотизму і національного єднання. «Гімн» - грецького походження – похвальна пісня).

2.3. Прослуховування Гімну України (слайд 14)

- Зараз я пропоную всім встати для прослуховування Гімну України. (Прослуховування Гімну України)

Вчитель.Дякую, сідайте.Ми вирушаємо далі і наша наступна зупинка «Народні символи України»

3 зупинка «Народні символи України» (слайд 15)

Вчитель.Діти, а які народні символи України ви знаєте? (відповіді дітей)

- Зверніть увагу на екран, де зображені народні символи України (слайд 16 – 19) (вчитель коментує зображення слайдів)

- Отже, які народні символи України ви запам’ятали? (калина, верба, барвінок, хліб, рушник).

- Молодці. А зараз ми трішечки розімнемось, відчуємо себе справжніми українцями та виконаємо фізкультхвилинку «Україно, ми твоя надія»

(слайд 20) Вчитель.Дякую, ви дуже гарно виконували рухи. Наша подорож добігає кінця і остання зупинка «Юні патріоти»

4 зупинка «Юні патріоти» (слайд 21)

4.1. Хто такий патріот? (Технологія «Мікрофон»)

Вчитель. А що треба для того, щоб наша Батьківщина процвітала, щоб росли ми у мирі і злагоді? (Треба бути справжнім патріотом, громадянином своєї Вітчизни) - А що ж таке патріотизм? (відповіді учнів)

Вчитель.Ось тлумачення слова «патріотизм» (Патріотизм – любов до Батьківщини, до свого народу, відповідальність за долю народу, готовність служити її інтересам)(Вчитель кріпить до дошки визначення)

- Підніміть руки хто себе вважає патріотом? (Діти піднімають). А чому? Прокоментуйте ? (Діти відповідають чому вони патріоти.) Молодці.

4.2. Якості патріота. Робота в групах.

- Усі ми любимо свою вітчизну. І патріот – людина, що любить і поважає рідну землю, шанує її традиції. А тепер назвіть людські цінності, які має обов’язково патріот. Давайте до перших літер слова патріот напишемо ці якості. (Діти діляться на групи, кожна група отримує свою букву і придумує якість, вчитель допомагає)

П –привітність

А – активність

Т – терплячість

Р – радісність

І – ініціативність

О – обов’язковість, організованість

Т – творчість, толерантність, товаристкість.

Вчитель: Я впевнена що ви всі наділені такими рисами тому всі патріоти нашої України. - Діти, скажіть а про що ми ще не згадали, без чого не має українського народу? (Відповіді учнів) Вчитель. Так,вірно, без української мови. Учениця. Мовою рідною я розмовляю, Вільно живу я у ріднім краю. І Україну мою прославляю, Вірність і серце я їй віддаю. Вчитель. Так, мова наша прекрасна, співуча, мелодійна і ми повинні не цуратися її, а любити і пишатися нею.

4.3. Огляд виставки літератури «Моя Батьківщина – Україна»

  • Ми взнали лише маленьку частинку про нашу Україну. А де ми більше можемо пізнати куточки нашої країни, розповість бібліотекар (бібліотекар презентує виставку літератури «Моя Батьківщина – Україна)

ІІІ. Заключна частина. Висновки «Україно, ми твоя надія»

Вчитель. Закінчилась наша подорож по Україні.Давайте повернемось до хмарок очікування та скажемо, чи справдились вони. (аналіз хмарок очікування)

- Я подарую вам, діти, цей хліб на вишитому рушникові, щоб була легкою ваша дорога до знань, щоб ви були здорові, щоб у синьому небі України був мир, а поміж людьми любов та злагода. Завжди пам’ятайте, що ви діти своєї рідної і милої України, зі своїми звичаями, традиціями, легендами, казками та багатою, як земля, українською мовою. (вчитель коментує слайд 22)

- Я хочу подякувати нашим художникам, декораторам та поетам за відповідальну підготовку та допомогу. - А зараз ми прикрасимо кущ і небо. Подумайте слово, яке б характеризувало нашу Батьківщин. Ті діти, якіотримали штучні квіти за правильні відповіді підійдіть до дошки , назвіть слово і приклейте квітку на кущик. А всі інші візьміть штучну пташку з парт, підійдіть до дошки, назвіть слово та приклейте пташку вгорі, там де небо.(слайд 23)

- Подивіться, завдяки нам, якою гарною, веселою, квітучою, усміхненою, співучою стала наша Батьківщина. То ж зростаючи, ніколи не забувайте, що ми – УКРАЇНЦІ, і тільки, коли ми будемо всі разом, тоді наша рідна Україна і ми будемо щасливими!


Избранные рецензии
Облако тегов
Тегов пока нет.
bottom of page